Haber

Ladik’ten deprem bölgesine yardımlar sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Samsun’un Ladik ilçesinden bölgeye yardımlar sürüyor.

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Ladik Kaymakamlığı ve Ladik Belediyesi’nin organizasyonuyla yardımlar, Gençlik ve Spor Sporİlçe Başkanlığı Spor Salonu’nda toplanır.

Toplanan yardımlar görevliler, muhtarlar ve gönüllüler tarafından tasnif edilerek tırlara yüklenerek deprem bölgesine gönderiliyor.

Vatandaşların ilçedeki su fabrikasından aldığı su, kamyonlara yüklenerek bölgeye ulaştırılmak üzere yola koyuldu. Ayrıca esnaf da bölgeye akaryakıt bağışında bulundu.

Kaymakam Ahmet Raşit Orhan, ilçenin 7’den 70’e depremi yaşayanlara her türlü takviyeyi yapmaya devam ettiğini söyledi.

İlçenin su ve mazot yönünden zengin olması nedeniyle afet bölgesine soba, gıda ve giyecek yardımı gönderdiklerini belirten Orhan, “Camilerden, mahalle muhtarlarından ve vatandaşlardan toplanan paraları AFAD hesaplarına yatırmaya devam ediyoruz. Sağlamaya devam ediyoruz. Bölgenin ihtiyacına göre her türlü yardımı yapacağız. söz konusu.

Belediye Başkanı Nurhan Yapan Özel, afet bölgesine yardıma ek olarak teknik heyet de gönderdiklerini belirterek, “Mobil araçlarla sıcak çorba dağıtılan bir stant da kurduk. Vatandaşlarımız ısındıkça biz de ısınıyoruz. ” dedi. ???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu